16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Liga e Kampionëve fillon me derbin PSG – Juventus

Gara më e fortë në futboll, Liga e Kampionëve, fillon sonte (e martë) me tetë ndeshje që janë mjaft interesante. Përballja kryesore do të zhvillohet në Paris mes kampionëve të Francës, Paris Saint-Germain dhe Juventusit.

Skuadra franceze që ka superyjet botërorë në radhët e veta, si Messin, Mbappen dhe Neymarin, edhe në këtë edicion do të tentojë të realizojë synimin për ta fituar garën e cila deri tash ka qenë thuajse e pamundur edhe përkundër investimeve të mëdha që ka bërë në vitet e fundit.

Në anën tjetër, Juventusi do të përpiqet të marrë më të mirën në këtë ndeshje për ta rritur motivin dhe rikthyer edhe rezultat pozitive, pasi edhe në Serinë A në dy vjetët e fundit ka qenë jashtë garës për titull.

Real i Madridit, që është kampion në fuqi, e nis mbrojtjen e titullit me përballjen ndaj Celticit, kurse ndeshje mjaft interesante do të jetë edhe ajo mes Sevillës dhe Manchester Cityt.

Grupi E

18:45 Dinamo Zagreb – Chelsea
21:00 FC Salzburg – AC Milan

Grupi F

21:00 Celtic – Real Madrid
21:00 RB Leipzig – Shakhtar Donetsk

Grupi G

18:45 Borussia Dortmund – FC Copenhagen
21:00 Sevilla – Manchester City

Grupi H

21:00 Benfica – Maccabi Haifa
21:00 Paris Saint-Germain – Juventus

Më Shumë

Kurti: I kuptojmë shqetësimet e ndërkombëtarëve, por kemi edhe obligime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas situatës së tensionuar në veri të vendit. Kurti, në një postim në Facebook, ka thënë se i...

Haradinaj: Me Aleancën në qeverisje, Prizrenit do t’ia japim mundësinë për ta zhvilluar kapacitetin e tij ekonomik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në Kuvendin e Punës së degës së AAK-së në Prizren, duke...

Lajmet e Fundit