9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Avdyli: Ne s’e udhëheqim shtetin me Sami Lushtakun, Abdixhikun e solli Isa Mustafa

Deputeti i grupit parlamentar të LVV-së, Haxhi Avdyli ka thënë se si parti politike nuk e shohin udhëheqjen e shtetit me nënkryetarin e Skenderajt, Sami Lushtaku dhe deputetin e PDK-së, Abelard Tahiri, por me kryeministrin Albin Kurti.

Ai tha se kur ka qenë pjesë e LDK-së ka kërkuar që kjo parti të ndahet nga një epokë e keq-qeverisjes edhe pse ka qenë në disa pjesëza në pushtet.

 

 

“Kam votuar që mos të ketë koalicion me PDK-në, në fund shkonin në koalicion. Kjo na dallon. LDK-ja e sotme nga kjo mendësi unë i kam dyshimet e mia”, tha ai në ATV.

Ai pati edhe disa fjalë edhe për kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku duke thënë ish-kryeministri Isa Mustafa e ka sjellë atë në partinë më të vjetër në vend.

 

 

“Për Lumir Abdixhikun e Avdullah Hotin e respektojmë njëri tjetrin. Abdixhiku kam shpresuar që do të ndahet nga e kaluara, nuk e besoj sepse ai dihet kur ka ardhur në LDK, dihet kush e ka sjellë, e ka sjellë Isa Mustafa, kurrgjë të keqe nuk ka”, theksoi ai.

Më Shumë

Ish-sulmuesi i Interit u nda me bashkëshorten e tij 24 ditë pas martesës

Ndeshjet e Kupës së Botës bëhen shkak për ndarjen e ish-sulmuesit të Interit me bashkëshorten e tij pas 24 ditësh martesë. Vetëm kaq zgjati martesa...

Tre të vdekur, Putini është informuar për ngjarjen – detaje të reja rreth shpërthimeve në dy baza ushtarake në Rusi

Të paktën tre persona janë vrarë nga shpërthimet në dy baza ajrore ushtarake në Rusi, sipas raportimeve. Agjencia e lajmeve RIA Novosti raportoi se tre...

Lajmet e Fundit