17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Kurti dhe pesë ministra pjesë e konferencës në Prizren

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, këtë të martë do të vizitojë parkun e inovacionit në Prizren.

Por, bashkë me të do të jenë edhe kryediplomatja, Donika Gërvalla-Schwarz, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ministri i Financave, Hekuran Murati, ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Rozeta Hajdari si dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, njofton Klankosova.tv.

Kurti dhe pesë ministrat do të jenë pjesë e konferencës “Drejt një politike kombëtare” që do të nis nga ora 09:15.

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1535 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Pandeli Majko shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Rahoveci  ka kremtuar Ditën e Çlirimit. Në këtë ditë kremte, ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, është shpallur "Qytetar Nderi" i Rahovecit dhe është vlerësuar...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit