12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Prizren: Dy nxënësve iu gjenden dy thika në qante të shkollës (FOTO)

Policia në Prizren, gatë kontrollit tek dy nxënës në një shkollë, ka gjetur dy thika, tek dy qante të nxënësve.

 

Thikat më pas janë sekuestruar si prova materiale. Kontrolli dhe sekuestrimi u bë dje, rreth mesditës.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit nga departamenti për te mitur, i cili ka urdhëruar që të iniciohet rasti “Mbajte në pronësi, kontroll ose posedim te paautorizuar të Armëve”, ndërsa dy të dyshuarit janë intervistuar në prani të prindërve dhe avokatëve mbrojtës dhe më pas janë liruar.

Më Shumë

Kryetarja e RDK-së në Prizren, Adelina Morina, përfaqësuesja e vemte nga Kosova në New York, në konferencën globale

Kryetarja e Rinisë Demokratike në Prizren dhe anëtarja e Kryesisë Qendrore të Rinisë së PDK-së, Adelina Morina, po qëndron në New York të SHBA-ve,...

Fjalët e fundit të shkrimtarëve të mëdhenj para vdekjes

Shkrimtarë të njohur të botës së letrave, para vdekjes së tyre kanë thënë fjalët e fundit: prekëse, mesazhe, himne, fatkeqësi, zhgënjim… atë çfarë jeta...

Lajmet e Fundit