28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Moti, diell i fortë edhe sot

Moti sot të mbajë kryesisht me diell, ngjashëm sikur të hënën.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin midis 15 dhe 19 gradë Celsius.

Ndërkaq, ato maksimalet parashihet të jenë mes 33 dhe 36 gradë Celsius.

Në Dragash pritet që më së ulëti temperatura të shkojë në 15 gradë, ndërkaq më së larti pritet të shkojë në Prizren dhe Gjakovë, 36 gradë Celsius.

Më Shumë

Kurti viziton korrje-shirjet në Malishevë: Djerrina me gurë është bërë arë me grurë – buka jonë, në sofrën tonë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin, panë nga afër korrje-shirjen e grurit te fermeri Asman Kryeziu në Malishevë. Kurti...

Kaplohet nga zjarri një parcelë në Rahovec (FOTO)

Një parcelë në vendin e quajtur Hamoc të Rahovecit është përfshirë mbrëmë nga zjarri. Në fotot e siguruara nga “Rahoveci n’Fokus”, shihen flakët afër vreshtave...

Lajmet e Fundit