30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Moti, diell i fortë edhe sot

Moti sot të mbajë kryesisht me diell, ngjashëm sikur të hënën.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin midis 15 dhe 19 gradë Celsius.

Ndërkaq, ato maksimalet parashihet të jenë mes 33 dhe 36 gradë Celsius.

Në Dragash pritet që më së ulëti temperatura të shkojë në 15 gradë, ndërkaq më së larti pritet të shkojë në Prizren dhe Gjakovë, 36 gradë Celsius.

E pazakontë në Greqi! Tufa e deleve ‘pushtojnë’ serën e mbjellë me hashash dhe konsumojnë 100 kg të lëndës narkotike

Një serë e mbjellë me kanabis në zonën Magnezia të Greqisë është ‘pushtuar’ nga një tufë delesh, të cilat kanë konsumuar rreth 100 kg...

Kryeziu: Asociacioni aktual është OJQ, ky i riu ka elemente ekzekutive

Analisti politik, Kadri Kryeziu, ka thënë që Asociacioni i vitit 2013 ka qenë në formë të organizatës joqeveritare, ndërkaq i riu do të jetë...

Lajmet e Fundit