25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Rreth 50 ari grurë kaplohen nga zjarri në Rahovec

Është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe rreth 50 ari e mbjell me grurë si dhe një vresht në Rahovec.

Njësit relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes si dhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarrin.

Policia bën me dije se rasti është nën hetime.

Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: info@renelualtahiri.com

Web: www.renelualtahiri.com

33 vjet nga bashkimi i Gjermanisë

Gjermania sot shënon 33 vjetorin e bashkimit. Më 3 tetor të vitit 1990, Gjermania zyrtarisht u bashkua, me synimin që dy pjesët e vendit të...

Iran, 16-vjeçarja në koma pas sulmit nga policia e moralit – nuk po mbante hixhabin

Një vajzë 16-vjeçare iraniane është shtruar në gjendje kome që nga e diela në Teheran, nën mbikëqyrje të rreptë. Kjo pasi u sulmua dhe u...

Lajmet e Fundit