19.8 C
E diel, 8 Shtator, 2024

Trajneri i Mallorcas lavdëron Muriqin: I besoj plotësisht

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi vazhdon me performancën e shkëlqyer në La Liga.

Ylli i ‘Dardanëve’ mbrëmë shënoi sërish gol. Muriqi realizoi nga pika e bardhë, duke ia siguruar një pikë Mallorca në udhëtim tek Elche, derisa kosovari dështoi nga penalltia në pjesën e parë.

Javier Aguirre, trajner i Mallorca, pas ndeshjes tha se është i lumtur me paraqitjen e Muriqit.

“Gjatë pushimit të pjesës së parë i kam thënë Muriqit që ta godiste sërish penalltinë nëse do të akordohej. I besoj plotësisht dhe duhet kuptuar se në rastin e parë portieri ka bërë një pritje madhështore”, tha Aguirre.

Goli i mbrëmshëm ishte i katërti për Muriqin këtë sezon të garave me Mallorcan.

Sigal Prishtina në gjysmëfinale

Sigal Prishtina është skuadra e dytë gjysmëfinaliste në Superkupën e Kosovës. Bardhekakltrit në çerekfinale shënuan fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 78:73 (14:23, 20:19, 22:15, 22:16). Ndeshja...

Tekstet shkollore në gjuhën turke në Prizren dalin në shitje prej të hënës në mesditë

Deputeti i Partisë Demokratike Turke të Kosovës (KDTP), Enis Kervan ka bërë të ditur se tekstet shkollore në gjuhën turke do të vihen në...