17.8 C
E diel, 19 Maj, 2024

Ballkani e shkatërron Trepçën ’89

Ballkani ka shënuar fitore ndaj Trepçës ’89 me rezultat 7-2, në kuadër të javës së 30-të në Superligën e Kosovës.

Serinë e golave e nisi Albin Berisha në minutën e 30’, teksa Lumbardh Dellova me një gol në minutën e 36’, dyfishoi epërsinë e suharekasve. Berisha realizoi edhe njëherë pak para se të mbyllet pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Albion Rrahmani shënoi golin e katërt në ndeshje. Ndërsa Edvin Kuc shënoi golin e pestë në minutën e 65’.

Ballkani nuk u ndal dhe Rrahmani realizoi edhe niher për golin e gjashtë. Harmon shënoi golin e fundit në ndeshje për Ballkanin.

Trepça u këndell në fund, pasi Kwaw shënoi dy gola në fund, në minutën e 83 dhe 89.

Ballkani pas fitores kthehet në vendin e parë me 61 pikë, pas 30 ndeshjeve, teksa Trepça ’89 në pozitën e tetë me 33 sosh. /Klankosova.tv.

Shpallja e finalistit të dytë, Juli dhe Meritoni në televotim kokë më kokë

Juli dhe Meritoni janë në televotim kokë më kokë, ku njëri prej tyre do të jetë finalisiti i dytë. Të martën njëri prej banorëve të...