5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

AAK e mposhtë LVV’në në Rahovec edhe me votat e diasporës

 

Sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar votat që kanë ardhur nga diaspora për zgjedhjet lokale të 17 tetorit, raporton Gazeta Express.

Kandidati për kryetar të Rahovecit nga radhët e AAK’së, Smajl Latifi ka arritur të marrë 91 vota nga diaspora.

Pas tij, më së shumti ka marrë kandidati i LVV’së, Visar Korenica, gjithsej 76 vota.

Kandidati i LDK’së, Burim Krasniqi ka marrë 48 vota, ndërsa kandidati i PDK’së, Bejtullah Deliu ka marrë 10 vota.

Në zgjedhjet e 17 tetorit, Smajl Latifi i AAK’së ka arritur të sigurojë 47,23 për qind apo 9 mijë e 925 vota.

Ndërsa, kandidati i LVV’së, Visar Korenica ka marrë 24,78 për qind apo 5 mijë e 206 vota.

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Rita Ora publikon ‘trailerin’ e klipit të ri, shfaqet si nuse dhe me një sërë figurash publike në krah

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, po bëhet gati për rikthimin e madh. Ajo ka paralajmëruar se më 27 janar do të publikojë këngën...

Lajmet e Fundit