-4.2 C
Prizren
E martë, 25 Janar, 2022

Rahoveci afër marrëveshjes me një trener dhe 3 lojtarë të huaj

Pas rezultateve jo të mira, Rahoveci ka vendosur të bëjë disa ndryshime në skuadër.
Rahoveci ka bërë të ditur në faqen zyrtare të tij se shumë shpejt do të arrihet marrëveshje me një trener të huaj dhe me 3 basketbollistë të huaj.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Rahovecit.

~KOMUNIKATË E KLUBIT~

Të dashur tifozë dhe ju gjithë mbështetës të Klubit të Basketbollit Rahoveci. Skuadra jonë aktualisht po kalon në një periudhë jo të mirë të rezultateve, çka natyrisht nuk ishte në parashikimet tona në përgatitje të ekipit për sezonin e ri të garave.

Pritshmërit e askujt nuk ishin për ketë formë aktuale, prandaj me të drejtë drejtuesit e klubit e kuptojnë frustrimin e secilit që ndjek në çdo hap klubin, duke u nisur nga më i riu e deri tek më i moshuari.

KB Rahoveci pa dyshim qe përbënë pjesën më të madhe të krenarisë së qytetit dhe kjo është arsyeja shtesë se pse gjendja aktuale është e papranueshme.

Bordi ka analizuar situatën dhe përkundër vështirësive financiare për shkak të pandemisë, kemi filluar që një kohë të marrim masa në raport me gjendjen në klub.

Ne ditë më parë kemi shkëputur me marrëveshje bashkëpunimin me trajnerin Fotis Takianos, për çka jemi në fazë intensive të diskutimeve për arritjen e një marrëveshje po ashtu me një trajner të huaj.

Gjithashtu jemi afër finalizimit të marrëveshjeve edhe me tre basketbollist të huaj që së shpejti pritet t’i bashkohen skuadrës drejt objektivave tona.

Të dashur tifozë, ju faleminderit secilit për mbështetjen e vazhdueshme dhe që përkundër formës vazhdoni të besoni ne projektin e skuadrës.

Ju sigurojmë se bordi i KB Rahovecit është duke punuar me intensitet të lartë për ta kthyer klubin në formën e duhur ku dhe presim kthimin e rezultateve pozitive për skuadrën tonë.

BORDI I KB RAHOVECI

24.10.2021

Më Shumë

Gastronomia lejohet të punojë vetëm deri në ora 21:00

Si pasojë e rritjeve të rasteve me virusin COVID-19, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shtrëngimin e masave anti-COVID në vend. Ndër masat e...

Zhduken dy të mitura në Prizren

Dy meshkuj kosovarë në Prizren kanë njoftuar policinë se vajzat e tyre të mitura kanë dalë nga shtëpia dhe nuk dihet për vendndodhjen e...

“Jep dorëheqje ose 60 plumba i ke në kokë”/ Duka e zbulon mesazhin që e mori pak para shpërthimit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur përsëri për shpërthimin e tritolit të vendosur në banesën e tij. Duka tha se nuk...

Gastronomët i konsiderojnë të dëmshme dhe kundërligjore masat anti-COVID, Qeverinë e akuzojnë për arrogancë

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka shprehur pakënaqësi të mëdha pas vendimit të fundit të Qeverisë në lidhje me ashpërsimin e masave anti-COVID. Gastronomët që...

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 4 pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor, Klinik, universitar i Kosovës ka njoftuar se 80 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv janë të shtrirë në klinikat për Covid në...

Një i vdekur dhe 2 mijë e 957 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 11.913 testime, 2.957 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

“Nuk i kam takuar ende” Adriana Matoshi rrëfen si reaguan prindërit e të dashurit 20 vite më të ri

Goca dhe Gra – Adriana Matoshi ka dhënë një ditë më parë një intervistë, ku ka folur për sëmundjen e rëndë që iu rikthye...

IKSHPK: Vaksiohuni se Omicron po përhapet me intensitet të lartë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë thirrje sërish qytetarëve që të respektojnë masat antiCOVID-19. IKSHPK ka theksuar se varianti Omicron...

Vdekje e dyshimtë në Prizren

Një person ka vdekur në Prizren. Sipas njoftimit nga Policia, i njëjti jetonte vetëm dhe është gjetur nga të afërmit pa shenja jete. Në vendin...

Qyqja dhe huti në lugun e gjelbër

Prend Ndoja, SHBA Aty rreth burimit të ujit të ftohtë shtrihej një natyrë e gjelbër, aq e bukur sa nuk ka dorë njeriu që mund...

Kjo shenjë do ketë ditë interesante/ Horoskopi për ditën e hënë

Dashi Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të Marsit, Venusit dhe Mërkurit gjatë gjithë ditës. Nëse gjatë ditëve të fundit jeni ndjerë të lodhur...

Gruaja hidhet nga kati i pestë i banesës në Suharekë, shpëton me lëndime të rënda

Një grua nga Suhareka është hedhur nga kati i pestë i banesës, dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore. Policia e Kosovës ka bërë të...

Mediumet ndërkombëtare shkruajnë për suksesin historik të Kiana Kryeziut

Kualifikimi historik i Kiana Kryeziut në Lojërat Olimpike ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Gjiganti mediatik, The Washington Post i ka kushtuar një artikull...

Rrahja brutale në Prizren, zbardhet sesi ndodhi komplet ngjarja

Gjykata Themelore në Prizren, ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej tridhjete ditë të pandehurit L.U., për shkak të dyshimit të bazuar...

Ralf Rangnick: Pogba duhet të luajë mirë me Manchester United, mund ta ndihmojë vetën për t’u transferuar diku!

Ralf Rangnick pranon se Paul Pogba mund të përdorë muajt e fundit të sezonit si trampolinë për ta ndihmuar atë të largohet nga Manchester...

“Izraeli humbet shumë nga një luftë midis Rusisë dhe Ukrainës”

Në takimin e tij me Vladimir Putin në Soçi tetorin e 2021-shit, Naftali Bennett propozoi mbajtjen e një samiti midis presidentit rus dhe homologut...

Lajmet e Fundit