22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

AKR-ja s’e kalon pragun

Behxhjet pacolliAleanca Kosova e Re në bazë të rezultateve preliminare nuk do ta kaloj pragun elektoral prej 5 për qind. Aderimet e mëdha nuk dhezën edhe aq shumë. Madje, profesori i së drejtës ndërkombëtare, Afrim Hoti nuk arriti që të marrë më shumë se 1504 vota. As ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Kosumi nuk mori më shumë se 3 mijë e 300 vota.

Lista e plotë e AKR-së

1 IBRAHIM MAKOLLI M 6,537
2 BAJRAM KOSUMI M 3,320
3 VIOLETA GASHI F 1,229
4 FADIL ISMAJLI M 3,360
5 BERNARD NIKAJ M 3,981
6 FETIJE KËPUSKA F 560
7 AFRIM HOTI M 1,504
8 ARBNOR PULA M 2,730
9 SUZAN NOVOBRDALIJA F 799
10 NAIM MALOKU M 1,571
11 SHEFKI ABDULLAHU M 963
12 XHEVRIJE BAHTIRI ADEMI F 963
13 SAMI ZEKA M 530
14 BANUSH PACOLLI M 1,566
15 MYZEJENE SELMANI F 1,028
16 FATMIR MATOSHI M 1,275
17 NASER PAJAZITI M 685
18 NEXHMIJE KALLABA F 1,019
19 ISMET HAJDINI M 624
20 AMIR AHMETI M 4,136
21 SHUKRENE ROKA F 1,874
22 BEGZAD GASHI M 489
23 TEFIK IBRAHIMI M 767
24 ANITA AHMETI F 629
25 AVNI GASHI M 594
26 MIFTAR DRAGIDELLA M 373
27 TEUTA HASANI F 717
28 FATMIR KRASNIQI M 1,339
29 SEVDIJE LAMA F 1,313
30 REFIK GËRBESHI M 1,387
31 AGIM REXHEPI M 336
32 VJOLLCA SHALA-MULAJ F 482
33 HALIL KASTRATI M 842
34 FEHMI KRASNIQI M 728
35 AZRA KRASNIQI F 604
36 BEJTUSH GASHI M 694
37 SHEMSI REÇICA M 451
38 FERDANE LLONÇARI F 525
39 SEAD MORINA M 756
40 GJERGJ DEDAJ M 1,444
41 MIRLINDA SOPI F 622
42 ARTAN HAZIRI M 799
43 ISMAIL SEYFETTIN M 334
44 ARTA HAXHAJ F 823
45 HALIT YMERI M 475
46 ARDIAN BYTYQI M 762
47 XHEMILE TASHI F 251
48 XHEVDET KRASNIQI M 276
49 ADRIATIK BEQA M 218
50 LIRIDONA LLUKA F 1,925
51 NAIM MAKOLLI M 687
52 BISLIM IMERI M 348
53 HIDAJETE ABDULLAHU F 253
54 NUSRET ÇUBRELI M 603
55 SHPRESA RAMA F 748
56 ISET BEKA M 284
57 HAQIF IBRAHIMI M 342
58 DAFINA REXHEPI F 557
59 SABIT RESTELICA M 261
60 MENDERES HALABAKU M 166
61 MYBERA KASUMI F 139
62 NJAZI MIFTARI M 327
63 XHEMSHIT CAKOLLI M 344
64 ADELINA GJOCAJ F 265
65 SHPEND KRASNIQI M 340
66 FLORENT DOBROSHI M 456
67 VALBONA MAZREKU F 239
68 ADEM ZHITOPOTOKU M 183
69 BEQIR RAÇI M 129
70 DONIKA SURDULLI F 620
71 DRITON MORINA M 3,889
72 AGRON TERZIQI M 3,526
73 NERXHIVANE VITIJA F 294
74 BASHKIM STATOVCI M 391
75 ABEDIN MJEKU M 151
76 KALTRINË DEMIRI F 490
77 MUSTAFË KADRIAJ M 428
78 ISMAIL BEKTESHI M 282
79 MIRVETE MAQEDONCI F 289
80 LULZIM KRASNIQI M 170
81 MUHIDIN HAXHIU M 137
82 MERITA HYSENI F 545
83 HILMI HALIMI M 178
84 ZAIM HAJREDINI M 239
85 NESRETE KUMNOVA F 1,159
86 KJANI BERISHA M 129
87 MIRSIM BEQIRI M 224
88 AFËRDITA NAMANI F 117
89 TAFË VESELAJ M 191
90 HASAN KRASNIQI M 2,059
91 BURBUQE BUCALIU F 544
92 RAMUSH MEHMETI M 444
93 SAMI BILALLI M 187
94 LIRIDONA OSMANAJ F 1,073
95 NAZMI GASHI M 176
96 NAIM HASANI M 425
97 AGRON REXHEPI M 3,185
98 GANI BALAJ M 297
99 ELVIRA ZEQIRAJ F 196
100 ISLAM PACOLLI M 3,071
101 VEL? MAZREKU M 501
102 AFRIM MIFTARI M 417
103 XHEMAJL BERISHA M 207
104 EKREM MUSTAFA M 433
105 IZEIR HYDA M 317
106 SHKELZIM MURTEZI M 217
107 FAZLI HALILAJ M 148
108 REJHAN VUNIQI F 454
109 DARDAN GASHI M 1,111
110 BEHGJET PACOLLI M 14,520

Më Shumë

Zyrtare: Milani emëron trajnerin e ri

Milani ka emëruar trajneri e ri të skuadrës së parë. “Rossonerët” drejtimin teknik të ekipit të parë të meshkujve ia ka besuar Paulo Fonseca-s...

Deputetët përballen me rrugaçërinë serbe, Rexhaj: Ua thamë troç se Kosova është shtet i pavarur

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës, Arbër Rexhaj, dhe Erxhan Galushi, kanë marrë pjesë në takimin vjetor të Përfaqësuesve të Mbrojtjes dhe Parlamentet Evropës...

Lajmet e Fundit