18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Lista e AAK-së: Gjini, Ramadani, Isufi e Kuçi jashtë Kuvendit

AAK ne kuvendNë bazë të përqindjes së votave dhe ndarjes së mandateve, sipas gjitha gjasave, AAK do t’i ketë 11 ulëse në Parlamentin e ardhshëm. Vlen të ceket se Ardian Gjini, ish-shefi i grupit parlamentar të kësaj partie, nuk do të jetë pjesë e legjislaturës së ardhshme. Po ashtu, deputet nuk do te jete as Burim Ramadani e Ahmet Isufi.

Lista e AAK-së:

RAMUSH HARADINAJ M 39,357

DAUT HARADINAJ M 9,095

PAL LEKAJ M 6,991

BALI MUHARREMAJ M 5,038

BLERIM SHALA M 4,444

LAHI BRAHIMAJ M 4,309

RRUSTEM BERISHA M 4,188

DONIKA KADAJ BUJUPI F 4,794

TIME KADRIJAJ F 4,780

TEUTA HAXHIU F 3,308

BORE BALAJ F 2,208

Më Shumë

Theret me thikë një person në Suharekë

Një  person ka pësuar lëndime trupore në Suharekë,  pasi që  është qëlluar me thikë nga persona të panjohur. Viktima është dërguar menjëherë për trajtim mjekësor. Policia...

36 vite nga vdekja e aktores së shquar shqiptare, Marie Logoreci

Marie Logoreci ishte aktore shqiptare e teatrit dhe filmit, pioniere e kinematografisë shqiptare. Paraqitja për herë të parë në film ishte tek Skënderbeu, më...

Lajmet e Fundit