22.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shtator, 2021

Aksident në Suharekë, fëmija në biçikletë përplaset me veturën

Një aksident ka ndodhur në fshatin Studenqan të Suharekës, ku një fëmijë ka mbetur i lënduar.

Sipas Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 15:05.

PK-ja njofton se në aksident trafiku ka qenë e përfshirë një veturë dhe një biçikletë.

Drejtuesi i biçikletës i cili ka qenë fëmijë, është përplasur me një veturë dhe ka pësuar lëndime të lehta trupore.

Më Shumë

Finalizohet udhëzimi i ri për pagesa direkte, pritet të hapet aplikimi për fermerët e interesuar

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton se, ka finalizuar Udhëzimin Administrativ për Pagesa Direkte në Bujqësi për vitin 2021. Sipas MBPZHR-së, qëllimi i...

Dyshohet se vodhën një veturë, arrestohen dy të mitur në Suharekë

Dy të mitur janë arrestuar nga Policia e Kosovës të hënën pas mesnatës, pasi dyshohet se kanë vjedhur një veturë në fshatin Reshan të...

Prizren/ Shkoi për t’i thyer frangat, një i dyshuar e godet ia merr të hollat dhe ikën

Një grabitje ka ndodhur dje në Prizren, njofton policia. Sipas policisë, një person është goditur me grusht dhe iu kanë grabitur frangat, teksa viktima po...

Policia mbyll dy lokale dhe ndalon një dasmë në Prizren

Policia në Prizren, ka ndërmarrë masa për kontroll duke zbatuar vendimin qeveria,kundër COVID-19. Gjatë inspektimit dhe kontrollimit në rrugën Prizren-Landovicë, në dy lokale të kafiterive,...

Prizren/ Dy raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës bën të ditur se në 24 orët e fundit janë raportuar dy raste të dhunës në familje në Prizren. Raporti i policisë ·...

Bastiset një shtëpi në Prizren, sekuestrohen disa paketime me substancë narkotike

Policia në Prizren ka bastisur shtëpinë e një të dyshuari dhe gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar disa paketime me substancë të dyshuar narkotike...

26 viktima në 24-orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 26 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 1 mijë...

Nga 6 shtatori të gjithë kosovarëve do t’u kërkohet pasaporta e vaksinimit për të hyrë në Shqipëri

Shqipëria ka shtrënguar masat Anti-COVID për shkak të gjendjes me pandeminë. Me këtë rast, Shqipëria ka marrë vendim që të gjithë ata që hyjnë në...

Shtyhet “Hardh Fest 2021”

Është shtyrë festivali ‘Hardh Fest’ i cili ishte paraparë të mbahej në datat 3-7 shtator. Përmes një postimi në Facebook “Hardh Fest” njofton se festivali...

U përuruan shtatorja e heroit Selajdin Berisha dhe Sheshi i UÇK-së

  Pas 23 vitesh, heroi i kombit Selajdin Berisha, do ta ketë shtatoren e merituar, kurse Prizreni, Sheshin e UÇK-së. Në kuadër të aktiviteteve të organizuara...

Raporti i fundit i MSH-së: 22 të vdekur brenda 24-orëve

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit për gjendjen me COVID në vend. Brenda 24 orëve janë regjistruar 22 raste të vdekjes dhe 1.894...

Abdixhiku kritikon Qeverinë për keqmenaxhim të pandemisë: Qytetarë, vaksinohuni dhe mbrohuni – nga shteti mos prisni gjë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka kritikuar Qeverinë Kurti për menaxhimin e keq të pandemisë COVID-19. Ai ka kërkuar reagim kolektiv,...

79 vjet nga lindja e poetit të njohur, Ali Podrimja

Ali Podrimja u lind më 28 gusht, 1942 në Gjakovë, në kohë lufte e rrethanash aspak të volitshme dhe pati një fëmijëri mjaft të...

Mustafi, afër marrëveshjes me Torinon

Shkodran Mustafi pritet t’i bashkohet Torinos si lojtar i lirë. Sipas mediave në Itali, Mustafi pritet t’i nënshtrohet testeve mjekësore me Torinon para se të...

Spanja e publikon listën për ndeshjen me Kosovën, mungojnë Pedri dhe Torres

Spanja e ka publikuar listën me 24 futbollistët e ftuar për ndeshjen kundër Kosovës më 8 shtator në kualifikime për Kupën e Botës Katari...

Ja sa qytetarë humbën jetën dje nga Covid-19 në Prizren

Ministria e Shëndetësisë, ka bërë të ditur se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 36 viktima dhe 1 mijë e 630...

Lajmet e Fundit