11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Totaj pret atletin e MMA-së nga Velezha, Gjoni Palokaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur sot atletin e MMA-së (Mixed Martial Arts) me prejardhje nga Velezha, Gjoni Palokaj.

Palokaj aktualisht mban dy tituj prestigjioz në Gjermani, aty edhe ku jeton, “We love MMA” dhe “Respect FC”, shkruan PrizrenPress.

Para pak muajsh, Gjoni ka arritur marrëveshje me “American Top Team”, ku ka zhvilluar stërvitje me legjendat e UFC-së, amerikanin Dustin Poirier dhe brazilianin José Aldo.

Me këtë rast, siç bëhet e ditur përmes njoftimit të komunës, u diskutua për mundësinë e organizimit të një gare ndërkombëtare në MMA në Prizren, që do të ishte një ngjarje e rëndësishme për sportdashësit, e sidomos për dashamirët e arteve marciale./PrizeenPress.com

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1928 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Sot moti me diell, vranësira e rrebeshe lokale shiu

Sot në Kosovë moti pritet të jetë me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Gjatë ditës ose pasdite parashihen zhvillime të vranësirave të cilat...

Lajmet e Fundit