12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Mësohet se kur mund të rikthehet në fushë Van Dijk

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk ka pësuar një lëndim në ndeshjen e zhvilluar kundër Liverpoolit, lëndim ky që pritet ta mbajë jashtë fushës për një kohë të gjatë.

Futbollisti tani është detyruar t’i nënshtrohet një operimi, pas lëndimit të tij në gju.

news image

“Mirror” ka analizuar rikthimet e futbollistëve të tjerë, të cilët kanë pasur lëndim të ngjashëm, e ku rikthimi më i shpejt ishte ai i Roberto Baggio, i cili u rikthye pas 77 ditësh.

Ndërsa, bashklojtari i Van Dijk te Liverpooli, Chamberlein ishte jashtë fushës për 10 muaj.

Kurse, Van Dijk pritet të mungojë nga 2 deri në 10 muaj.

Më Shumë

Osmani në Krushë: S’mund të ketë paqe e stabilitet në rajon pa zbardhjen e fatit të të zhdukurve me dhunë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në Krushë të Madhe me rastin e...

Dronët kamikazë të ushtrisë ukrainase shkatërrojnë dy sisteme raketore ruse Tor, Shërbimi Sekret i Kievit publikon pamjet

Shërbimi Sekret i Ukrainës ka publikuar pamjet e një operacioni të suksesshëm në lindje të vendit, ku përmes dronëve kamikazë kanë arritur të shkatërrojnë...

Lajmet e Fundit