16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Aksident trafiku në Malishevë, vdes një person

Një aksident me fatalitet ka ndodhur të martën në fshatin Mleqan të Malishevës.

Policia bën të ditur se në aksident ishin të përfshira dy vetura.

“Ka ndodhë një aksident trafiku në mes të dy automjeteve me ngasës një mashkull dhe një femër kosovar/e. Si pasojë e aksidentit ngasësi mashkull ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Policia njofton se trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa e dyshuara është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Liria transferon sulmuesin e njohur evropian, ish-partnerin e Mbappes te Monaco

Liria nga Prizreni ka bërë goditjen e parë në tregun e transfereve pa u bërë një javë e plotë nga rikthimi në Superligë. Skuadra...

Kurti: Nuk do t’i kënaq miqtë e Putinit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur sërish për situatën në veri. Një artikull për situatën e veriut i ka kushtuar edhe gazeta britanike “The...

Lajmet e Fundit