2.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Aksion kundër krimit ekonomik, Inspektorati i Tregut mbyll përkohësisht dy depo operatorësh

Dy depo të supermarketëve në Fushë-Kosovë dhe Graçanicë janë mbyllur përkohësisht.

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT).

“Gjatë aksionit të sotëm të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, konkretisht Inspektorati i Tregut në bashkëpunim me Drejtorinë për Hetimin e Krimeve Ekonomike të Policisë së Kosovës, janë mbyllur përkohësisht dy depo të operatorëve ekonomikë (në Fushë Kosovë dhe Graçanicë)”, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Njësia e Krimeve Ekonomike e Policisë së Kosovës sonte është parë në deponë e njërit prej rrjeteve të supermarketeve në afërsi të Lipjanit.

Më Shumë

Mel C zbulon se kurrë nuk do të performonte në ‘Katar 2022’ as për një marrëveshje milionëshe si ajo e David Beckhamit

Mel C ka zbuluar se ajo do të refuzonte një ofertë për të performuar në vendin mikpritës të Kampionatit Botëror, Katar. Këngëtarja 48 vjeçe, tha...

Modriqi i palodhshëm, i gatshëm për Kupën e fundit të Botës

Luka Modriq do të ketë një kampanjë të fundit në Kupën e Botës në tentim për ta dërguar Kroacinë te titulli i madh. Mesfushori 37-vjeçar...

Lajmet e Fundit