19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Aleksandër Lumezi përzgjidhet Kryeprokuror i Shtetit

Aleksandër LumeziKryeprokurori i deritanishëm i Prokurorisë së Apelit, Aleksandër Lumezi është emëruar Kryeprokuror i Shtetit, bëjnë me dije burime të Expres.

Aleksandër Lumezi, bëjnë me dije burime të Express, ka marrë 4 nga 7 votat në Këshillin Prokurorial i Kosovës. Në këtë garë nuk morri vota të mjaftueshme Jetish Maloku.

Më Shumë

De Biasi: Shqipëria më ndryshoi jetën, por në Dortmund bëj tifo për Italinë

Kualifikoi i pari Shqipërinë në një fazë finale të Evropianit dhe tani flet me krenari. “Jam krenar pasi kam dhënë edhe unë një kontribut për...

Deponohen para të falsifikuara në Prizren

Një burrë ka njoftuar se nga klientë të ndryshëm në Prizrën janë deponuar një shumë të hollash të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Në...

Lajmet e Fundit