33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Malishevë: Vdekje e dyshimt

QKUK-prishtineNjë person ka vdekur në Malishevë,pasi gjatë kthimit nga një trajtim mjekësor i QKUK-së në Prishtinë.

“Raportohet se viktima si pasojë e një sëmundje kronike, kishte pranuar një trajtim mjekësor në QKUK, dhe gjatë kthimit në shtëpi me autoambulancë i njëjti ka ndërruar jetë”, njofton Policia e Kosovës.

“Vdekja është konstatur nga mjeku kujdestar dhe me urdhër të prokurorit trupi I pajetë është dërguar në autopsi”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia shqipton 1.371 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1 mijë e 371 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...

Prizren/ Kurti mori pjesë në shënimin e ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot...

Lajmet e Fundit