10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Aliaj: PDK-AAK=50 % zbritje, plus Nisma, falas

Kuvendari i Nismës në Prizren, Sinan Aliaj, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit.

Sipas tij, në këto zgjedhje, qytetarët u përcaktuan për  “zbritje sezonale”.

“Në vitin 2019, populli i Kosovës, me rastin e zgjedhjeve të lira dhe demokratike vendosi zbritje sezonale, blej dy merr një gratis: PDK-AAK=50 % zbritje, plus Nisma gratis”, shkruan Aliaj.

Sinan Aliaj ka qenë themelues i Nismës në Prizren.

Ai, në seancën e fundit e votoi buxhetin e Komunës së Prizrenit, për dallim nga kolegët e partisë, të cilët e braktisën Kuvendin.

Ndërkaq, Nisma është distancuar nga veprimi i Aliajt./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti: Serbia duhet të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar drejtësi për të vrarët gjatë luftës së fundit në Kosovë. Kurti ka theksuar se Serbia duhet të...

Rrahja e 37-vjeçarit në Prizren, arrestohet i dyshuari i dytë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar personi i dytë për një rast të lëndimit trupor që ka ndodhur më 23 mars në...

Lajmet e Fundit