0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Anton Quni bojkoton seancën, Adem Salihaj voton kundër koalicionit PDK-LDK

anton quni adem salihajAnton Quni ka thënë se nuk merr pjesë në seancën e sotme të Kuvendit ku pritet zgjedhja e Qeverisë ndërkaq Adem Salihaj ka thënë për Botapress qartë: ”Nuk e votoj qeverinë!’

Grupi parlamentar i LDK-së do t’i ketë së paku dy vota mangu në seancën e sotme parlamentare në të cilën pritet të zgjidhet qeveria e Kosovës me kryeministër Isa Mustafën.

Ata janë Anton Quni i cili nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme parlamentare dhe Adem Salihaj i cili ka deklaruar haptas se do të votojë kundër koalicionit me PDK-në. Ndërkaq deputetët e tjerë “të rrebeluar” të LDK-së të cilët kanë votuar kundër zgjedhjes së Kadri Veselit për kryetar të Kuvendit, nuk kanë pranuar të flasin për Botapress.

Më Shumë

Apeli e kthen në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”, ku u dënua deputetja e Vetëvendosjes dhe...

Ngacmohet seksualisht një 28 vjeçare në Prizren

Një 28 vjeçare është ngacmuar seksualisht në Prizren. Ajo ka kërkuar ndihmë nga policia. Prokuroria ka filluat hetimet.    

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit