6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Së shpejti pritet të fillojë seanca

Kadri veseli ,kryetar kuvendiDeputetë të Kuvendit të Kosovës kanë filluar të arrijnë në Kuvend për seancën e jashtëzakonshme ku pritet të votohet krijimi i Qeverisë.

Të pranishëm në Kuvend shihen të jenë edhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Tracey Ann Jacobson, zëvendëspresidentja e PE-së, Ulrike Lunacek, etj.

Zgjedhjen e Isa Mustafës në postin e kryeministrit dhe votimin e kabinetit të ri qeveritar e pamundësuan të hënën deputetët e Listës Serbe, të cilët bojkotuan seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës.

Nëntë deputetët e kësaj Liste, nën rekomandimet e Beogradit zyrtar, kërkuan hise më të madhe në kabinetin e ardhshëm qeverisës. /Telegrafi/

Më Shumë

Kërcënohet me vdekje prokurori në SHBA që po e heton Donald Trumpin

Byroja Federale e Hetimit dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Distriktit...

Komisioni për Buxhet shqyrton gjendjen në TRUST dhe çështjen e guvernatorit

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.   Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale...

Lajmet e Fundit