18.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Arrestohet i dyshuari për vjedhje të një makine shpuese në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person për vjedhje të rëndë në Prizren. I njëjti dyshohet se më 20 prill, në një shtëpi ka vjedhur një makinë shpuese “hilt”, përderisa pronari i shtëpisë nuk ka qenë aty.

I dyshuari gjatë intervistimit, në prani të avokatit mbrojtës ka pranuar se ka kryer veprën e cekur.

Sipas Policisë së Kosovës, ai dyshohet se mund të ketë kryer edhe disa vepra të njëjta pasi që gjatë muajit shkurt, në atë lagje janë kryer disa vepra në mënyrë të njëjtë.

Me urdhër të prokurorit, i njëjti është ndaluar për 48 orë.

Më Shumë

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

Fatmir Limaj nderohet në Parlamentin e Shqipërisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtaren e kryesisë së Nismës, Xhevahire Izmaku,...

Lajmet e Fundit