13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Arrestohet i dyshuari për vjedhje të një makine shpuese në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person për vjedhje të rëndë në Prizren. I njëjti dyshohet se më 20 prill, në një shtëpi ka vjedhur një makinë shpuese “hilt”, përderisa pronari i shtëpisë nuk ka qenë aty.

I dyshuari gjatë intervistimit, në prani të avokatit mbrojtës ka pranuar se ka kryer veprën e cekur.

Sipas Policisë së Kosovës, ai dyshohet se mund të ketë kryer edhe disa vepra të njëjta pasi që gjatë muajit shkurt, në atë lagje janë kryer disa vepra në mënyrë të njëjtë.

Me urdhër të prokurorit, i njëjti është ndaluar për 48 orë.

Më Shumë

Turqia planifikon dërgimin e trupave shtesë në Kosovë

Turqia ka në plan që të dërgojë forca ushtarake në Kosovë gjatë së dielës dhe të hënës si përgjigje për kërkesën e NATO-së për...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit