18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Vjehrra e bën për spital renë e saj në Prizren

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe vajzat që përjetojnë dhune psikike e fizike nga bashkëshortët e tyre dhe anëtarët tjerë të familjes.

E shumë të shpeshta janë edhe konfliktet mes vjehrrave dhe nuseve.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se një rast i tillë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua e moshuar dyshohet se ka sulmuar fizikisht renë e saj.

53-vjeçarja ka kërkuar ndihmë mjekësore, teksa ka denoncuar rastin edhe në Polici ku ka deklaruar se me vjehrrën e saj jetojnë ndaras dhe pas një konflikti verbal, ajo ka eskaluar në dhunë fizike.

E moshuara është shoqëruar në stacion policor ku është intervistuar lidhur me rastin.

Prokurori ka urdhëruar që ndaj 75-vjeçares të iniciohet rasti për veprën ‘Lëndim i lehtë trupor’.

Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

Më Shumë

Kryesuesja e Kuvendit të Prizrenit fton për mbledhje të rregullt më 18 korrik

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt të caktuar për datën...

DokuFest ka shpallur programin e dokumentarëve muzikorë

Tradita shumëvjeçare në festivalin ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtër “DokuFest” për shfaqjen e programit të veçantë me dokumentarë muzikorë do të vijoj...

Lajmet e Fundit