16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Vjehrra e bën për spital renë e saj në Prizren

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë ka marrë përmasa shqetësuese. Çdo ditë raportohen raste ku viktima zakonisht janë gratë dhe vajzat që përjetojnë dhune psikike e fizike nga bashkëshortët e tyre dhe anëtarët tjerë të familjes.

E shumë të shpeshta janë edhe konfliktet mes vjehrrave dhe nuseve.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se një rast i tillë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua e moshuar dyshohet se ka sulmuar fizikisht renë e saj.

53-vjeçarja ka kërkuar ndihmë mjekësore, teksa ka denoncuar rastin edhe në Polici ku ka deklaruar se me vjehrrën e saj jetojnë ndaras dhe pas një konflikti verbal, ajo ka eskaluar në dhunë fizike.

E moshuara është shoqëruar në stacion policor ku është intervistuar lidhur me rastin.

Prokurori ka urdhëruar që ndaj 75-vjeçares të iniciohet rasti për veprën ‘Lëndim i lehtë trupor’.

Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

Më Shumë

Cristiano Ronaldo dëshiron të qëndrojë në Arabi

Cristiano Ronaldo këmbëngul se ai do të qëndrojë te Al-Nassr pavarësisht se flitet për rikthim te Real Madrid. Sulmuesi, 38-vjeç, hodhi poshtë thashethemet se dëshiron...

Shkelet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është shkelur nga vetura në Prizren. Ajo ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. Rr....

Lajmet e Fundit