12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Arrestohet një burrë në Prizren për bashkëjetesë jashtëmartesore me një të mitur

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një burrë në Prizren, pasi dyshohet për veprën “Bashkëjetesë jashtëmartesore me personin nën 16-vjeç”.

Në njoftim thuhet se i njëjti e kishte marrë viktimën dhe ishte larguar në drejtim të panjohur.

Pas arrestimit të të dyshuarit, viktima është lokalizuar dhe dërguar te familja e saj.

“Prizren 25.07.2022-09:00. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se i dyshuari mashkull kosovar e ka marr viktimën femër kosovare dhe ishte larguar në drejtim të panjohur”.

“Lidhur me rastin personi i dyshuar është arrestuar, ndërsa viktima është lokalizuar dhe dërguar te familja”, thuhet në raportin policor.

Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Komuna e Rahovecit dhe USAID-i nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka pritur sot në takim zyrtarë nga USAID-i, në krye me drejtoreshën Jennifer Ober me ç’rast nënshkruan...

Lajmet e Fundit