15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Atje në Marash

Skender Berisha

Më zuri shiu më zuri
shpejtë më zuri e më qulli
te mulliri kishte ndaluar guri
nuk bluhej gjë veç fjalëve

më zuri shiu te mulliri
qetësi vetëm zhurmë shiu
një homazh për mullis Avdiun
po shuhej ngadalë 24 prilli

pikoninin gjethet e rrapit
kafeneja e zbrazët dremiste
të zgjohej pakëz më vonë
vetëm lumi për heshtjen nuk pyeste

rrëkeve të ujit skrrajat përpëliteshin
një përpjekje për shpëtim
kush ia mori shpirtin kroit
do t’ia ndieja një psherëtimë

Skender Berisha

24 prill 2014,Prizren

Më Shumë

Spitali i Prizrenit pezullon operacionet e planifikuara, shkak mungesa e një ilaçi

Spitali i Prizrenit ka pezulluar operacionet e planifikuara (elektive) për shkak të mungesës së “Fentanil”-it, ilaç që përdoret kryesisht si qetësues dhimbjesh (analgjezik). Ndërkaq, operacionet...

Mbretit Zog iu ndalua hyrja në Shqipëri! “Marrezia” e Hoxhës me serbët

DR. VASFI BARUTI/ Kongresi i Përmetit në 80-vjetorin e tij, në një vështrim të ri përndryshe nga historitë e shumta të Partisë Komuniste dhe historio-grafia...

Lajmet e Fundit