8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Barcelona synon transferimin e Rashford

Barcelona është e interesuar për një lëvizje për Marcus Rashford në mes të vështirësive të tij të vazhdueshme këtë sezon për Manchester United.

Forma e 24-vjeçarit ka bërë që ai të të ulet në pankinën e Djajve të Kuq, si dhe për kombëtaren e Anglisë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Kjo ka bërë që lojtari të konsiderojë të ardhmen e tij në klub, me kontratën e tij e cila zgjat deri në vitin 2023.

Blaugranët kanë nevojë për një opsion të mundshëm afatgjatë, pasi Ousmane Dembele pritet të largohet si agjent i lirë në verë.

 

Trajneri i ri Xavi Hernandez ka impresionuar të gjithë në këtë sezon, duke u ngjitur në vendin e tretë në La Liga dhe duke u kualifikuar në çerekfinalet e Europa League.

Nënshkrimet e Pierre-Emerick Aubameyang, Ferran Torres dhe Adama Traore gjithashtu kanë ndihmuar në forcimin e skuadrës, me më shumë nënshkrime që do të vijnë në verë për të ndihmuar në ndërtimin e vizionit të trajnerit.

Rashford ka arritur të luajë 19 ndeshje në Premier League këtë sezon, duke shënuar katër gola dhe duke asistuar dy herë.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Lajmet e Fundit