19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Begaj do ta ndihmojë familjen Gegaj, për ndërtimin e shtëpisë së djegur

2887Komuna e Malishevës, do të ndihmojë familjen Gegaj nga Lladroci, për meremetimin e shtëpisë, pasi një ditë më parë aksidentalisht, shtëpia e tyre është djegur në tërësi. Pas aksidentit, këtë familje e ka vizituar edhe kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, për të njohur me pasojat nga zjarri dhe për ti ofruar mbështetjen institucionale, kësaj familje.

Shtëpia e kësaj familje, është djegur rreth orës dy, pas mesnate, ku për fat të mirë, të gjithë anëtarët e kësaj familje, kanë arritur të evakuohen, pa pësuar lëndime. Edhe intervenim i njësisë së zjarrfikësve dhe shpëtimit, ka qenë i menjëhershëm, pas marrjes së informacionit për rastin.

Këtë familje, Komuna e Malishevës, fillimisht e ka ndihmuar me gjëra elementare ushqimore, ndërsa në ditët në vijim, brenda mundësive, do ta ndihmoj edhe në riparimin e shtëpisë, në mënyrë që anëtarët e saj, të kthehen të jetojnë në shtëpinë e tyre, sa më shpejt që është e mundur.

Kryetari Begaj, ka shprehur keqardhjen e tij, për djegien e shtëpisë dhe ka premtuar se brenda mundësive, komuna do ta ndihmoj familjen për riparimin e dëmeve nga zjarri.

Si pasojë e zjarrit, është djegur në tërësi kjo shtëpi, duke përfshirë të gjitha dhomat dhe kulmin, ndërsa vlera e dëmit llogaritet rreth pesë mijë euro./prizrenpress.com/

Më Shumë

Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Walk of Fame” në Hollivud!

Superylli i Marvel, Chris Hemsworth është planifikuar të marrë një yll në "Walk of Fame" në Hollivud. Aktori i "Thor" do të jetë personazhi...

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Lajmet e Fundit