7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Blloku opozitar takohen sërish sot

lideret e kater partiveLiderët e koalicionit, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, pritet që sot gjatë ditës të takohen me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për të diskutuar lidhur me mundësin e marrëveshjes për bashkëqeverisje.

Edhe pse asgjë nuk është konfirmuar lidhur me ketë takim, burime nga këto subjekte thonë se drafti i Marrëveshjes ka pësuar disa ndryshime duke përafruar qëndrimet rreth temave të ndryshme.

Më Shumë

Bashkëpunimi politik mes AAK-së dhe LDK-së për zhbllokimin e Asamblesë Komunale të Prizrenit

Në kuadër të takimeve me subjekte politike, si pasojë e gjendjes së krijuar në asamblenën komunale, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës – dega në...

65 aksidente trafiku, e mbi 2 mijë gjoba brenda 24 orëve

65 aksidente trafiku janë raportuar brenda 24 orëve, në Kosovë. 18 nga to janë me të lënduar, ndërsa 47 me dëme materiale. Gjatë kësaj periudhe janë...

Lajmet e Fundit