1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Vazhdon nënshkrimi i peticionit për drejtësi ndaj të dhunuarave

Vepro-nenshkruaj peticioninEdhe sot do të vazhdojë nënshkrimi i peticionit në të gjitha komunat e Kosovës, në kërkim të drejtësisë ndërkombëtare për gratë e dhunuara gjatë luftës në Kosovës.

Vetëm në ditën e parë janë me mijëra qytetar që kanë nënshkruar peticionin, dhe pritet interesim edhe më i madh sot gjatë ditës, kurse nënshkrimi mund të bëhet deri të premten sipas agjendës së peticionit.

Qytetarët e interesuar mund ta nënshkruajnë atë nga ora 8:00 e mëngjesit deri në 20:00 të mbrëmjes.

Më Shumë

Shantazh dhe konspiracion, ja cilat janë krimet për të cilat Donald Trump mund të paditet

Prokurorët e zonës së Atlantës po shqyrtojnë ngritjen e akuzave për shantazh dhe konspiracion në lidhje me përpjekjen e Donald Trump për të përmbysur...

Dëmtohet Haaland, largohet nga grumbullimi me Norvegjinë

Sulmuesi më në formë në botë, Erling Haaland, ka pësuar një dëmtim gjatë grumbullimit me kombëtaren e Norvegjisë. Sipas asaj që shkruan “Goal.com” norvegjezi është larguar nga...

Lajmet e Fundit