24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Caktohet si do të ulen deputetët në Kuvend

Si do te ulen deputetet ne KuvendJanë caktuar vendet ku do të ulen deputetët sipas përkatësisë së grupeve parlamentare.

Koha.net merr vesh se deputetët e PDK-së do të ulen në anën e majtë të sallës, përballë vendeve për kabinetin qeveritar dhe drejtuesit e seancave, në mes LDK-AAK-Nisma dhe djathtas Vetëvendosja me deputetët e pakicave.

Ja edhe vendimi i nënshkruar nga kryeparlamentari në detyrë, Jakup Krasniqi.

 

Vendimi per uleset

Më Shumë

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Mehmet Bylykbashi

Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për shërim. Ndërsa lajmin për...

Oficeri gjerman për ngjarjen në Prizren: Ishte një person i vdekur, disa të marrë peng, e konsideroja situatën si akt penal

Oficeri i Ushtrisë Federale të Gjermanisë, Dietrich Klaus-Jensch tha se në kohën kur kishte shkuar që të kryente bastisjen në ish-godinën e MUP-it në...

Lajmet e Fundit