14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Çmimi i derivateve të naftës për sot

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës për ditën e sotme në Kosovë është 1.70 euro për litër, për shitjen e benzinës është 1.36 euro, ndërsa për shitjen e gazit është 0.76 euro.

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Çmimet e lartcekura vlejnë për sot më 9 shtator, prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Më Shumë

Horoskopi sot – këto janë shenjat më me fat

Dashi Gjatë kësaj dite do përqendroheni më shumë tek jeta profesionale dhe ajo do marrë një zhvillim që nuk e kishit menduar ndonjëherë. Karriera juaj...

Parashikimi i moti për sot në Kosovë: Parashihen reshje dhe ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët. Sipas IHMK-së, parashikohet ulje e lehtë e temperaturave. Gjatë ditës mund...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit