0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Daka: Ka persona që kanë votuar dy herë

ValdeteDaka-zgjedhjetValdete Daka ka konfirmuar se ditën e nesërme do të publikohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 8 qershorit.

“Gjatë orës së pasdites do të shpallim rezultatet përfundimtare”, tha Daka në “Zona B” në Klan Kosova.

Ndërkohë ajo ka treguar se për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor janë përkujdesur rreth 600 persona si staf jo permanent.

Daka tha se ka qenë e frikësuar se në këto zgjedhje do të përsëriteshin problemet e vitit 2010.

“Ka persona që kanë votuar dy herë, kanë votuar njëherë me rregull dhe të dytën herë me kusht. Emrat e tyre do të dërgohen në prokurori”, tha Daka.

Më Shumë

Suharekë, 32 vjeçarja tenton t’i jap fund jetës

Një 32 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës në Suharekë. Ajo ka konsumuar sasi të tepruar të medikamenteve dhe është dërguar në Spitalin Rajonal...

Kurti përkujton dëshmorët në Rogovë të Hasit, Vraniq, Bishtazhin e Gadish

Në 24- vjetorin e masakrës në fshatin Rogovë të Hasit, kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përkujtuar 21 dëshmorët, luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të...

Lajmet e Fundit