20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Dëmtohet baneri i Vetëvendosjes në Rahovec

Është dëmtuar baneri kryesor i Lëvizjes Vetëvendosje në Rahovec, me inovacionin e leximit të programit me QR Code.

Dëmtimi i banerit kryesor ka ndodhur të premten gjatë natës, ku është gisur pjesa ku është foto e kandidatit për kryetar të Komunës së Rahovecit, Visar Korenica.

Nuk dihen autorët e këtij akti vandal, dhe ende nuk ka ndonjë reagim nga subjektet politike. Por, ky është indikacioni më i freskët për ashpërsimin e gjuhës vetëm një javë para zgjedhjeve lokale, ku gara është tejet e paqartë mes tre kandidatëve për kryetar: Idriz Vehapit (PDK), Visar Korenica (VV) dhe Smajl Latifi (AAK).

Image

Fshatrat Gorozhup-Pogaj të Hasit do të lidhen me rrugë

Është nënshkruar protokolli për zbatimin e marrëveshjes për ndërtimin e rrugëve të fshatrave ndërkufitarë që ndërlidhin fshatrat ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Nënshkrimi për zbatimin e...

Apeli refuzon ankesën e “Burdushit” ndaj vendimit për refuzimin e kërkesës për shtyrjen e vuajtjes së dënimit

Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi”, kundër vendimit të kryetares së Gjykatës Themelore në Prishtinë, me...

Lajmet e Fundit