16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Diplomat e dyshimta të Egjiptit, zyrtar nga BIK janë pajisur me ato

bikTë gjithë ata imam, profesor të Medresesë “Alauddin” dhe zyrtar të BIK, që kanë marrë diploma nga “Universiteti i Hapur i Amerikës” në Kajro, nuk vlejnë. Kjo pasi vet ky universitet ende nuk është i akredituar.

Kjo është konfirmuar nga vet ueb-faqja e Universitetit në të cilin shkruan “jemi duke pritur konfirmimin mbi kërkesën tonë për rikthim të marrëveshjes për akreditim me Al-Azhar. Sapo të marrim përgjigje do ta bëjmë publike menjëherë”, shkruan Zëri.

Kjo dëshmon se ky Universiteti nuk posedon akreditim.

Më Shumë

Shoferi humb kontrollin në Prizren, godet dy vetura me motoçikletë

Një aksidenti me motoçikletë  ka ndodhur  në rrugën “Remzi Ademaj” në Prizren. Një person është dërguar me urgjencë në Qendrën Emergjente të Prizrenit. Deri te aksidenti...

Jasharaj: Nëse nuk procedohen pagat deri më 5 tetor, mund të kthehemi sërish në grevë

Qeveria e Kosovës nuk i ka procesuar pagat për muajin shtator për mësimdhënësit të cilët kanë qenë pjesë e grevës së SBASHK-ut. Kryetari i Sindikatës...

Lajmet e Fundit