-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 19 Janar, 2022

Djali i Bali Muharremajt dyshohet se shtiu me armë, ndërhyn policia

Ditë më parë në media është publikuar një video ku shihen tre të rinjë duke përdorur armë. Në mesin e këtyre personave pretendohet se ishte edhe Gjelbrim Muharremaj, djali i kryetarit të Suharekës, Bali Muharremaj.

Policia ka marrë veprime duke iniciuar rast për “Mbajtje ne pronësi kontroll, posedim apo shfrytëzim i pa autorizuar i armës”, ndërsa ka arritur të identifikojë tre të dyshuarit në mesin e tyre edhe djalin e Muharremajt.

Policia ka bërë të ditur se sektori i hetimeve në Suharekë ka zhvilluar hetime dhe ka arritur ti identifikoj te dyshuarit: Gj.M., i datëlindjes 1998, G.M., i datëlindjes 1996 dhe A.M., i datëlindjes 1995.

Sipas policisë, armët e përdorura që shihen në video ishin pistoleta me gaz dhe të njejtat janë sekuestruar.

“Hetuesit e stacionit policor në Suharekë, duke punuar me përkushtim dhe profesionalizëm i identifikojnë të dyshimtit dhe nga i dyshuari nr.2 i cili kishte komunikuar përmes telefonit me te dyshuarin nr.3 i cili ka njoftuar se te tre armët e zjarrit (Pistoletat me gaz) gjenden në objektin e zdrukthëtarisë pronë e të dyshuarit nr. 2.Hetuesit policor ka dal ne vendin e ngjarjes në fsh Gjinoc,të Suharekës dhe në një aneks te objektit ka gjetur dhe konfiskuar tre armë ( Pistoletë me gaz) në cilsin e provave materiale: Pistolet tip Zoraki 917 pa nr serik kal.9mm dhe një karikator. Pistoletë tip Ekol special 99 Rev II me nr serik EUR 12-20120015 kal.9mm dhe një karikator.  Pistoletë tip Zoraki 917 pa nr serik kal.9mm dhe një karikator”, ka bërë të ditur policia.

Bëhet e ditur se prokurori i rastit për krime te rënda ka sugjeruar që, rasti të shkon ne procedurë te rregullt, ndërsa po vazhdojnë hetimet në lidhe me këtë rast. /Reporteri.net/

Më Shumë

PSG me një ofertë interesante për Mbappen

Kylian Mbappe ka pranuar një ofertë interesante nga Paris Saint-German afër skadimit të kontratës, shkruan Sinjali Sport. Real Madridi ka shfaqur interesim për Mbappen e...

Fejohen Megan Fox dhe Machine Gun Kelly

Një dolli është për aktoren Megan Fox dhe rep artistin, Machine Gun Kelly – pasi që çifti ka bërë të ditur se janë fejuar. Fox...

Rrokulliset një veturë tek “Qafa e Duhlës”, lëndohet një person

Një person ka marrë lëndime trupore pas një vetaksidenti që ndodhur në vendin e quajtur “Qafa e Duhlës”, në magjistralen Shtime-Suharekë. Vozitësi e ka humbur...

Tre mijë e 339 raste aktive në Kosovë

Në Kosovë aktualisht janë tre mijë e 339 raste aktive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të kaluara janë shënuar edhe 585 raste pozitive nga gjashtë...

Një fotografi me Dua Lipën kushton mbi 2 mijë euro – cila është kostoja e të famshmëve të tjerë?

Yjet e diskografisë botërorë po vazhdojnë të fitojnë shuma të mëdha parash nga shkrepja e  fotografive me fansat e tyre – këta të fundit...

Sot mblidhet Kuvendi i Kosovës për referendumin serb

Sot do të mblidhet Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar në lidhje me referendumin serb. Seanca do të fillojë në...

Turqia ndërron emrin e shtetit, e konfirmoi Erdogan

Autoritetet turke vendosën ta ribrendojnë imazhin e vendit në botë, kumtoi televizioni turk TRT.Paraprakisht këtë muaj, presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan publikoi kumtesë në...

Rezoluta për ndalimin e referendumit serb, Kurti: Kosova është shtet sovran dhe i pavarur, ashtu duhet të trajtohet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka falënderuar deputetët për miratimin e rezolutës së përbashkët kundër mbajtjes së referendumit të Serbisë në territorin e Kosovës. Kurti...

37 fëmijë të infektuar në 24 orët e fundit me COVID në Kosovë

771 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Në statistikat...

Midis luftës, për të shpëtuar jetë

Kinematografia e luftës graviton rreth epshit vizual për brutalitet dhe beteja të gjakosura. Mel Gibson mbase është ekzemplar historik në trupëzimin e kësaj ideje. Me Hacksaw...

Fillon rigjykimi në rastin për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka filluar rigjykimi në rastin ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit, Ilir Baldedaj, i cili...

Qeveria do t’i paguajë specializantët deri në muajin gusht

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që t’i paguajë specializantët deri në muajin gusht, raporton Ekonomia Online. Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi tha se mjetet...

Tufë derrash shkaktojnë aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ – lëndohet shoferi i automjetit

Tufë derrash të egër kanë shkaktuar aksident trafiku në autostradën “Ibrahim Rugova”, Aksidenti ka ndodhur afër fshatit Duhel të Suharekës, si pasojë ngasësi i automjetit...

NBA/ Nuk ka këndellje për kampionët, Lakers rikthehen te fitorja

Orët e hershme të mëngjesit të së martës (me kohën tonë lokale), u zhvilluan edhe gjashtë takime në ligën amerikane të basketbollit, NBA. Assesi të...

Në fund të betejës së gjatë ligjore, pasuria e Prince vlerësohet me 156.4 milionë dollarë

Pasuria e këngëtarit amerikan të ndjerë të popit Prince, emri i plotë i të cilit është Prince Rogers Nelson, përfshirë katalogun e tij të...

Djali i shkon në zyre babait për t’ia uruar mandatin e tretë qeverisës në Rahovec

Etnik Latifi, djali i kryetarit të Komunës së Rahovecit, Smajl Latifit, ka shkuar në zyre për t’ia uruar babait mandatin e tretë qeverisës në...

Lajmet e Fundit