6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Drejtuesit e Juventusit takohen me yllin e Atalanta-s

Raportohet se drejtori i Juventus-it, Cristiano Giuntoli foli me mesfushorin e Atalanta-s, Teun Koopmeiners pas takimit të Serie A.

Sipas raporteve nga media të shumta, drejtori sportiv i Juventus-it, Giuntoli foli me objektivin e parë të klubit për transferimin e verës, Koopmeiners, pas barazimit 2-2 të “Zonjës së Vjetër” me Atalanta-n në Serie A të dielën.

Emri i Koopmeiners ka qenë në krye të listës së blerjeve të dëshiruara të mesfushës së Juve-s për disa muaj, sipas raporteve në Itali.

Si “Il Corriere dello Sport” ashtu edhe “Tuttosport” raportojnë se Giuntoli ishte në gjendje të bisedonte me Koopmeieners në “Allianz Stadium” të dielën mbrëma.

Koopmeiners besohet se vlen rreth 60 milionë euro, megjithëse kjo shifër mund të rritet ende deri në fund të sezonit.

Mediat në Itali sugjerojnë se Juve do të kërkojë të përfshijë një nga lojtarët e tyre të rinj në një ofertë plus para për Atalanta-n.

Matias Soule, aktualisht i huazuar te Frosinone, ka më shumë gjasa për t’u sakrifikuar. Ai vlerësohet midis 25 dhe 30 milionë eurove, që do të thotë se Juventus-i do të ofronte të paktën 30 milionë euro të tjera si pjesë e ofertës së tyre.

“Il Corriere dello Sport” gjithashtu sugjeroi që Dean Huijsen potencialisht mund të përfshihej në ofertën e Juventus-it.

Raportet thonë se Juventus-i është i prirur të shmangë një luftë ofertash, pasi skuadrat diku tjetër, ndoshta në Premier League, mund të përgatiten për t’i ofruar Atalanta-s çmimin e tyre të kërkuar plotësisht. Albanian Post

Më Shumë

Policia shqiptoi mbi një mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1936 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Fisichella: Schumacher është Maradona i F1

Ish-piloti i F1, Giancarlo Fisichella ka folur për Michael Schumacher, duke bërë një krahasim me një tjetër të madh dhe kampion, por të futbollit,...

Lajmet e Fundit