19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Dy persona sulmojnë policët në Prizren, arrestohen

Policia e KosovesDy persona janë arrestuar nga policia në rrugën “Mbreti Piro” në Prizren. Ata dyshohen se kanë sulmuar policët gjatë detyrës.

“Raportohet se janë arrestuar dy meshkuj K/Shqiptar pasi që të njëjtit kanë sulmuar policët gjatë detyrës. Të dyshuarit pas intervistës me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje”, njofton policia./PrizrenPress.com/.

Më Shumë

Vizat mund të hiqen në këtë datë, thotë ish-ministrja e Integrimeve

Mimoza Ahmetaj, ish-ministre e Integrimeve Evropiane të Kosovës, ka thënë që më 13 tetor mund të hiqen vizat për qytetarët e Kosovës. Ahmetaj ka thënë...

Katër ish-deputetë dënohen me nga 1 vit burgim me kusht

Gjykata Themelore në Prishinë, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Mytaher Haskukës, Enver Hotit, Shqipe Pantinës dhe Teuta Haxhiut, duke i dënuar secilin veç e...

Lajmet e Fundit