2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Edhe Lajçak joshet nga bukuritë e Prizrenit

Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së  për Dialogun Prishtinë- Beograd dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Laj?ák po qëndron për vizitë në qytetin e Prizrenit.

Arbresh.info ka siguruar pamjet e vizitës së Lajçakut në Prizren.

Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së  për Dialogun  Prishtinë- Beograd të hënën vizitoi Prishtinën, ku edhe u takua me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti./arbresh.info/

Më Shumë

Trembëdhjetë raste të reja me HIV/AIDS në Kosovë

Dita ndërkombëtare e luftës kundër HIV/AIDS-it e gjen Kosovën me 13 raste të reja të personave të prekur me këtë virus gjatë vitit 2023. Shefi...

Gaza “vendi më i rrezikshëm në botë për të qenë fëmijë”, thotë UNICEF

Catherine Russell, drejtore ekzekutive e Fondit të Kombeve të Bashkuara për Fëmijët, ka paralajmëruar se Gaza është përsëri “vendi më i rrezikshëm në botë...

Lajmet e Fundit