15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Elhaida ia ka “frikën” Italisë në Eurovizion

Elhaida Dani thotë kënga e saj e preferuar nga konkurrentet e saj në Eurovizion është ajo e Italisë, “Grande Amore”.

Këto komente këngëtarja shqiptare i ka bërë në emisionin “MAD Day me Fatmën” në Mad TV.

Elhaida ka folur edhe për detaje të tjera rreth përgatitjeve për gjysmëfinalen e garës evropiane, derisa thotë se ende nuk ka vendosur përfundimisht për veshjen.

Këngëtarja thotë se i pëlqen të rrijë vetëm, por se gjatë kësaj kohe nuk këndon. Në fakt momentet e saj me veten janë tepër intime dhe nuk përfshihet asgjë përveçse mendimet e saj dhe planet për të ardhmen.

Elhaida do të performojë në gjysmëfinalen e parë të Eurosong më 19 maj, ku për rivalë do t’i ketë vendet si më poshtë: Greqia, Maqedonia, Estonia, Holanda, Moldavia, Finlanda, Belgjika, Armenia, Serbia, Danimarka, Bjellorusia, Rumania, Spanja, Austria, Franca, Rusia, Gjeorgjia dhe Hungaria.

Ajo do të performojë e 14-ta dhe nëse kualifikohet më tej, do të performojë edhe në finalen e 23 majit. /Telegrafi/

Më Shumë

Ky pritet të jetë largimi i parë nga Malisheva

Skuadra e Malishevës ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës. Malisheva me trajnerin Bylbyl Sokoli përmbushi pritshmëritë dhe tashmë pritet të ketë ndryshime...

Sot përfundon Superliga e Kosovës në futboll

Do të zhvillohen sot ndeshjet e xhiros së 36 dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll për edicionin garues 2022-23. Kmapioni, nënkampioni dhe...

Lajmet e Fundit