17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Favoritët injorojnë debatet në RTK

Eqrem Kryeziu dhe MujaDebati i organizuar mbrëmë nga televizioni publik, RTK, me kandidatët për kreun e qytetit të Prizrenit ishte pa dy kandidatët kryesor të kësaj komune, Ramadan Mujën të PDK-së dhe Eqrem Kryeziu e LDK-së.

Këta të dy, nuk brengosen për faktin që nuk kanë qenë pjesë e këtij debati.

Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, tha për Indeksonline, se debatet televizive nuk janë në plan të parë për të.

“Mospjesëmarrja ime ka qenë angazhimi në punë të tjera dhe skam pasur mundësi të marrë pjesë. Jemi në fushatë dhe është aktiviteti shumë dinamik”, tha Muja.

Kurse për debatet e tjera, ai nuk premton që do të jetë prezent.

“Unë kam punë me qytetarin e komunës së Prizrenit, nuk kam nevojë me u reklamu aty në televizionet qendrore”, tha Muja.

Sipas të parit të Prizrenit, zotimet e tij duhet të jenë për qytetarin e Prizrenit e jo të Prishtinës.

Kurse kandidatit për kryetar të Prizrenit nga radhët e LDK-së, Eqrem Kryeziut, nuk i intereson kjo pyetje.

“Aaaaa… pa’i jo, nuk i komentoj ato gjana që kanë kalu”, theksoi Kryeziu.

Gjithashtu edhe në debatin e parë të në RTK, të organizuar për kryetar të Prishtinës, ka munguar Isa Mustafa

Më Shumë

Moti sot, herë vranësira me shi e herë diell

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot herë i vranët e herë me diell. “Moti vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen...

Haliti e mohon së Vataj do të kalojë në AAK: Të palëkundur në rrugëtimin e përbashkët politik

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka mohuar mundësinë se ish-deputeti i kësaj partie, Ramë Vataj, do të kalojë në AAK. Në profilin e tij në...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit