10.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

LDK: Shkoza do të trajtohet ndryshe

LDK-shkoza ne malisheveKandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Malishevës, Salih Morina ka vizituar banorët e fshatit Shkozë, i cili theksoi se me qeverisjen e LDK-së, Shkoza do të trajtohet ndryshe. Ai tha se dera e kryetarit të Komunës do të jet gjithmon e hapur për qytetar.

“Do ketë qeverisje transparente e cila do të punoj me përkushtim për të përmirsuar jetën e qytetarit, do të ketë zhvillim ekonomik, do të ketë menaxhim të drejtë të buxhetit, do të përmirsojm gjendjen në shëndetësi në mënyrë që të ofrojëm shërbime më të shpejta dhe më të mira për qyetarët. Prioritet i veqantë për LDK-në do të jetë rinia, ne do të ofrojmë më shumë mundësi për ta”, tha Morina.

Ai ju premtoi banorëve funksionalizimin e ujësjellësit, përfundimin e kanalizimeve si dhe ndërtimin e rrugëve të lagjeve në Shkozë.

Duke kërkuar mbështetje të fuqishme, Morina ju bëri thirrje banorëve të Shkozës që sa më shumë të dalin në zgjedhje dhe të votojnë për LDK-në dhe kandidatin e saj, si dhe kandidët për Këshilltar Komunal.
Kurse, kryetari i Degës së LDK-së në Malishevë, Januz Kastrati, duke kërkuar mbështetje të fuqishme nga banoret e Shkozës, ai tha se me LDK arsimi ne Malishevë do të jet ndryshe do tu kthehet dinjiteti i humbur i mësuesve, me këte rast ai përmendi darkat që pushteti ne ikje po i jep vetëm para fushatës elektorale.

“Në Malishevë LDK-ja do të fitoj bindshëm dhe pa balotazh sepse kandidati i LDK-së për kryetar komune Salih Morina si dhe kandidatët e LDK-së për asamble komunale jan më të mirët”, tha Kastrati.

Ndërkaq, kryetari i Nëndegës së LDK-së në Shkozë, Besnik Bytyqi, njëherit edhe kandidat për asamble komunale nga radhët e LDK-së foli për ngecjet dhe dështimet e projekteve në fshatin Shkozë, si dhe mos gadishmërinë e pushtetit aktual për ti përfunduar këto projekte./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Anulohet konkursi për sekretarë të shkollave në Prizren

Komuna e Prizrenit ka anuluar konkursin e Drejtorisë së Arsimit për sekretarë të shkollave. Ky vendim është marrë nga ana e kryetarit të Komunës, Shaqir...

Murati tregon se 25 mijë familje kanë marr të dyfishuar asistencën sociale

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, bëri të ditur se 25 mijë familje kanë marr asistencën sociale të dyfishuar për muajin shtator,...

Lajmet e Fundit