11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Festivali i Jazz-it në Shkodër, pjesëmarrës grupe nga e gjithë bota

Tirana Jazz and World Music FestivalPër dy netë u zhvillua në Shkodër “International Jazz festival” me pjesëmarrjen e grupeve të njohura nga vendet e ndryshme të botës.

Elena Zorba drejtore e Kulturës pranë Bashkisë Shkodër shprehet se Shkodra Jazz Festival është një mundësi që ofrohet si pjesë e aktiviteteve kulturore që organizon Bashkia e Shkodrës, transmeton oranews.

Në mbrëmjen e parë kanë performuar rryma të ndryshme Jazz-i. I pari që u ngjit në skenë ishte muzikanti nga Izraeli Tal Kravitz i cili solli muziken nga e gjithë bota, duke kënduar edhe këngë shqiptare.

Ndërsa grupi gjermano-palestinez Lebideria performoj muzikë jazz një përzierje e motiveve europian me ato orientale.

Më Shumë

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Mobilizimi që ndodhi para 24 vjetësh

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, vendosi për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin e ofensivës serbe dhe çlirimin përfundimtar të...

Lajmet e Fundit