15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Filloi asfaltimi i rrugës Ngucat-Javor

Sot ka filluar asfaltimi i rrugës që lidhë fshatin Ngucat të Komunës së Malishevës, me fshatin Javor të Komunës së Suharekës. Asfaltimi i kësaj rruge, është mundësuar nga Ministria e Infrastrukturës, ndërsa hapja e saj kishte filluar në nëntor të vitit të kaluar, kurse sot ka filluar edhe asfaltimi.

Asfaltimin e kësaj rruge e ka parë nga afër edhe i pari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, i cili është shprehur i kënaqur me realizimin e këtij projekti, madhor për këto dy fshatra, pasi e shkurton lidhjen e tyre, por edhe lehtësohen lëvizjen mes dy fshatrave të dy komunave.

“Hapja dhe rregullimi i kësaj rruge, për këto dy fshatra që shtrihen rrëzë maleve të Berishës, ka qenë një kërkesë e kamotshme, e cila tani edhe po finalizohet me asfaltimin e saj dhe kjo e lehtëson lëvizjen mes dy fshatrave”, tha kryetari Begaj, gjatë vizitës në Ngucat, me rastin e fillimit të asfaltimit të kësaj rruge.

Kjo rrugë, që lidhë të dy fshatrat e dy komunave, është e gjatë 1 mijë e 680 metra dhe është mundësuar nga Ministria e Infrastrukturës.

Bllokuan autostradën në Suharekë, gjobiten shoferët e autobusëve

Policia e Kosovës, gjatë patrullimit në autostradën “Ibrahim Rugova”, ka hasur në pesë autobus të ndaluar dhe parkuar në shiritin për ndalje emergjente, me...

Rama me Zelenskyn nënshkruajnë deklaratë për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nënshkruar deklaratë të përbashkët me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës. Kjo deklaratë është...

Lajmet e Fundit