23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Fitojmë pa balotazh

LDK qytez malishevLDK-ja  në  Malishevë ka mbajtur  tubim  elektoral me banorët e qytezës së Malishevës. Të pranishëm në këtë tubim ishin,deputieti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së Anton Quni, kryetari i Degës Januz Kastrati, si dhe kandidati për Kryetar Komune Salih Morina.Kryetari i Degës Januz Kastrati tha se  LDK-ja  është më e përgaditur se kurr për t’i fituar zgjedhjet me në krye Salih Morinën.

“Të gjithë qytetarët e Malishevës pa dallim përkatësie politike po thonë se Salih Morinës do t’ia  japim votën, sepse është politikan i nivelit të lartë, i përgaditur profesionalisht është njeriu më i besur i  Isa Mustafës”, tha Kastrati.

“ Me ndihmen e Juaj Salih Morina, me 3 nëntor do të jetë Kryetar i  Komunës  dhe atë pa balotazh”.
Deputeti i Kuvendit të Kosovës Anton Quni, tha ndërkaq se sa herë që po vjenë në Malishevë, po bindet çdo here e më shumë për vlerat e LDK-së të cilat po shpërndahen në gjithë këtë vend, për kandidatin  Salih Morina .

Kandidati i LDK-së për kryetar të Malishevës, Salih Morina,  tha se qyteza e Malishevës e dëshiron ndryshimin dhe një qeverisje tjetër më të mirë nga kjo e cila ka qenë deri më sot.
Ai  premtoi  se do të angazhohet për shëndetësi, arsim, mirëqenje dhe zhvillim ekonomik për të gjithë qytetarët e Malishevës.” Kjo qytezë meriton përparim më të madh sepse ka dhënë kontributin e saj si para lufte, gjatë lufte, dhe pasë lufte”./PrizrenPress.com/

.

Më Shumë

Zelensky ndezë rimeçin mes Usyk dhe Joshuas me mesazhin e tij të fuqishëm

Në ato orë të vetmuara pas dyerve të mbyllura, Oleksandr Usyk është përgatitur për rimeçin me Anthony Joshuan. Që kur u largua nga shtëpia në...

Oscars i kërkon falje aktores pas 50 vitesh

Akademia Oscars i ka kërkuar falje Sacheen Littlefeather, një gruaje vendase amerikane që u përshëndet nga skena gati 50 vjet më parë. Aktivistja dhe aktorja...

Lajmet e Fundit