2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Gattuso prezantohet te Valencia

Tashmë edhe zyrtarisht, Gennaro Gattuso është prezantuar si trajner i klubit spanjoll, Valencia-s.

Kjo gjë është bërë e ditur nga vetë klubi i Valencia-s, të cilët përmes një postimi në faqen e tyre i kanë dëshiruar mirëseardhje trajnerit italian.

Gattuso është i papunë që nga 23 maji i vitit të kaluar, kur u shkarkua në posti i trajnerit të Napolit.

 

Derisa më herët ai kishte udhëhequr edhe klubin ku kaloi thuajse gjithë karrierën e tij si futbollist, Milan-in.

Ndërsa gjatë karrierës së tij si trajner, 44 vjeçari ka drejtuar edhe Sion-in në Zvicër, Palermon dhe Pisa-n në Itali, si dhe OFI Crete në Greqi./Albanianpost.com

 

Më Shumë

Kurti pjesëmarrës në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në qytetin e Vlorës ka nisur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.   Në këtë ceremoni, përveç kryeministrit...

I dashuri i Dafina Zeqirit për herë të parë flet për dasmë

Viti i ardhshëm do të nisë me dasma! Këngëtarja Dafina Zeqiri e do të kurorëzojë dashurinë me partnerin e saj Kreshnik Gjergjin.Megjithatë, përpos lajmit të...

Lajmet e Fundit