11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Policia jep detaje për arrestimin e Zafir Berishës

Me anë të raportit 24-orësh Policia e Kosovës ka dhënë detaje për arrestimin e ish-zëvendësministrit të Punëve të Brendshme dhe ish-deputetit, Zafir Berisha.

Sipas policisë, dje në rrugën “Suzi Qelebi” në Prizren, janë arretsuar dy të dyshuar pasi të njëjtit kanë ofenduar dhe sulmuar fizikisht zyrtarët policorë.

Pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Njoftimi i plotë i policisë:

PENGIM I PERSONIT ZYRTAR/ Rr. Suzi Qelebi, Prizren 08.06.2022-14:40. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit kanë ofenduar dhe sulmuar fizikisht zyrtarët policorë. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Selmanaj:Modeli qeverisës i LDK-së në Pejë duhet të bartet edhe në Prizren

Nënkryetari i LDK-së dhe njëherit kryetar i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka vizituar kryetarin e degës së kësaj partie në Prizren, Driton Selmanaj. “Diskutuam për mobilizim...

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme për shëndetësinë

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme. Në rend dite është shqyrtimi i Propozim-rezolutës për gjendjen në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore. Seanca nis nga ora...

Lajmet e Fundit