5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Gazetari i New York Times vritet nga forcat ruse

Një gazetar i New York Times është vrarë pranë Kievit, ka konfirmuar kreu i policisë së rajonit.

Gazetari Brent Renaud, 51 vjeç, u qëllua kur forcat ruse hapën zjarr mbi një makinë pranë Irpin, përcjell Klankosova.tv

Një tjetër gazetar është dërguar në spital për trajtim pas sulmit.

Më Shumë

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Bashkimi ndan rrugët me Brian Fitzpatrick

KB Bashkimi ka njoftuar se ka ndarë rrugët me basketbollistin Brian Fitzpatrick. Prizrenasit kanë bërë të ditur se me basketbollin e huaj kanë arritur...

Moti për sot

Lajmet e Fundit