8.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Gjenden mbetje mortore në Lladroc të Malishevës

Në fshatin Lladroc të Malishevës, raportohet se janë gjetur disa mbetje mortore – eshtra të njerëzve.

Lajmi është bërë i ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.


Në raport thuhet se, një person ka raportuar se derisa ka qenë duke punuar me ekskavator ka hasur në disa mbetje mortore (eshtra të njerëzve).

“Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë bërë tërheqjen e mbetjeve (eshtrave) dhe me vendim të prokurorit dërgohen në IML”, njofton Policia./Betimi për Drejtësi

 

Më Shumë

Vidhen rrethojat e varrezave në Suharekë

Një person është ankuar në Policinë e Kosovës se në një fshat të Suharekës janë vjedhur rrethojat e varrezave. Në raportin 24 orësh policor nuk...

Gërxhaliu: Është koha të rriten pagat në sektorin publik dhe privat

Njohësi i zhvillimeve ekonomike në vend, Safet Gërxhaliu, ka thënë se sektori prodhues në Kosovë duhet të mbështetet në mënyrë që të ketë rritje...

Lajmet e Fundit