32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Haradinaj: Ende nuk ka marrëveshje me Vetëvendosjen

Kurti-Haradinaj14-29Ramush Hardinaj ka folur pas takimit me minoritetet jo serbe. AI ka thënë që nuk është arritur marrëveshja me lëvizjen Vetëvendosje.

Ai tha që shkak për këtë është sjellja e një dokumenti të ri nga VV-ja , me anekse, që e ka kthyer krejt procesin gati në fillim.

Haradinaj konfirmoi se do të ketë sot pasdite një takim me udhëheqësit e lëvizjes Vetëvendosje.

Sa i përket minoriteteve jo-serbe, tha se me to kanë përafrime në qëndrime.

Haradinaj, Isa Mustafa e Fatmir Limaj ende janë në selinë e AAK-së.

Më Shumë

Në cilin qytet zviceran do të mbahet Eurovision2025?

Eurovizioni i vitit të ardhshëm do të zhvillohet në qytetin e Bazelit ose Gjenevës, njoftoi Korporata Zvicerane e Transmetimeve. ”Qytetet Zyrih dhe Bernë nuk janë...

Leonard Cohen qe ndryshe

Nga: Frank Guan Përktheu dhe përshtati në shqip: Hortensia Pëllumbi Haxhiademi Nëse e adhurove Leonard Cohenin, duhet me pasë kurajon me e pranue se ajo ç’ka...

Lajmet e Fundit